استفاده از کمپ مطالعاتی کنکور

آخرین بروزرسانی: 25 اسفند 1402
کمپ مطالعاتی کنکور برای کنکوری‌ها

به تازگی استفاده از کمپ مطالعاتی کنکور برای دانش آموزان کنکوری اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. در پانسیون‌های مطالعاتی کنکور، امکانات ویژه و مفیدی ارائه می‌شود که استفاده از آن‌ها باعث پیشرفت سریع داوطلبان کنکور خواهد شد.

کمپ مطالعاتی کنکور چیست؟

همانطور که همه شما می دانید، پیشرفت درسی و موفقیت درکنکور، هدف مهم کنکوری‌هاست. برای رسیدن به این هدف مهم، باید اصول و قوانین خاصی رعایت شود.

یکی از اصول مهم مطالعه برای کنکور، مطالعه در محیطی آرام و به دور از تنش است. کمپ مطالعاتی کنکور، یک برنامه آموزشی است که به دانش‌آموزان، کمک می‌کند تا بیشترین آمادگی را برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها (کنکور) داشته باشند.

تماس برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کمپ مطالعاتی کنکور الوند

این برنامه یک فرصت مناسب برای دانش‌آموزانی است که در کلاس‌های کنکور شرکت نمی‌کنند و به صورت خودآموز می‌خواهند برای کنکور آماده شوند. کمپ‌های مطالعاتی کنکور عموماً به مدت چند هفته برگزار می‌شوند و شامل کلاس‌های نظری، جلسات تست‌زنی، فعالیت‌های تفریحی و تورهای آموزشی می‌شود. هدف اصلی این کمپ‌ها ارائه آموزش مناسب و درست به دانش‌آموزان و کمک به آنها در دستیابی به نتایج بهتر در آزمون کنکور است.

کمپ مطالعاتی کنکور برای کنکوری‌ ها
یک دانش آموزش در حال مطالعه در کمپ مطالعاتی کنکور برای کنکوری‌ ها

پانسیون مطالعاتی با کتابخانه‌های عمومی چه تفاوتی دارد؟

پانسیون مطالعاتی کنکور وکتابخانه های عمومی هر دو منابع خوبی برای دسترسی به منابع آموزشی و اطلاعاتی هستند، اما تفاوت‌هایی نیز دارند. در ادامه به معرفی تعدادی از تفاوت‌های این دو می‌پردازیم:

 • درکمپهای مطالعاتی کنکور، خدمات مشاوره آموزشی ارائه می‌شود، اما این خدمات درکتابخانه‌های خصوصی ارائه نمی‌شود.
 • کتابخانه‌های عمومی معمولاً برای همه عموم قابل استفاده هستند، اما کمپ مطالعاتی کنکور ظرفیت کمتری دارد.
 • ساعات حضور در پانسیون‌ها نسبت به کتابخانه‌ها بیشتر بوده و دانش‌آموزان می توانند زمان بندی بیشتر و باکیفیت‌تری برای مطالعه خود در نظر بگیرند.
 • در برخی از کمپ‌های مطالعاتی وعده‌های غذایی(صبحانه، ناهار، شام) سرو می‌شود، در صورتی که این امکانات در کتابخانه‌ها وجود ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم از دست ندهید:  معرفی بهترین اساتید و دبیران عربی کنکور در شیراز

students working study group - استفاده از کمپ مطالعاتی کنکور

برای انتخاب یک پانسیون مطالعاتی، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 1. محل قرارگیری: بهتر است پانسیون در منطقه‌ای با آب و هوای مناسب و دسترسی آسان به فضاهای سبز و امکانات شهری مانند فروشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و … قرار گیرد.
 2. امکانات پانسیون: بررسی اینکه پانسیون چه امکاناتی دارد، مثلاً رستوران، کافی‌شاپ، سالن جلسات، امکانات بهداشتی، بیمه، وسایل آشپزی و … .
 3. هزینه پانسیون: هزینه‌ اقامت در پانسیون را با سایر پانسیون‌های مشابه مقایسه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که هزینه‌هایی مانند بیمه، خدمات پذیرایی، شام و صبحانه و… گاهی در قیمت اقامت در پانسیون لحاظ نمی‌شوند.
 4. تحصیلات و پشتیبانی: بررسی کنید که پانسیون چه سطح تحصیلاتی را پوشش می‌دهد و آیا دارای مربیان کافی است یا خیر؟ همچنین اینکه آیا پشتیبانی و نظارت کافی بر داوطلبان وجود دارد یا خیر؟
 5. نظرات قبلی مهمانان: در صورتی که شما نظرات مهمانان قبلی پانسیون را بررسی کنید، بهتر می‌توانید متوجه نقاط قوت و ضعف پانسیون شوید و در نتیجه انتخاب بهتری داشته باشید.
 6. سیاست‌های انتقال و لغو: در صورتی که برنامه‌ شما برای مدت زیادی است، حتماً بررسی کنید که پانسیون چه سیاست‌هایی در خصوص انتقال هزینه یا لغو رزرو دارد.
 7. رعایت نظم و سکوت: یکی از مواردی که برای داوطلبان اهمیت ویژه‌ای دارد، رعایت کردن نظم و سکوت است. بنابراین قبل از رزرو، حتما بررسی کنید که تا چه میزان نظم و سکوت در کمپ مطالعاتی رعایت می‌شود.

اردوی مطالعاتی نوروزی چیست؟

اردوهای مطالعاتی نوروز، برنامه های تفریحی و آموزشی هستند که در روزهای تعطیل عید نوروز در ایران برگزار می شوند. اردوهای مطالعاتی نوروز اغلب در دانشگاه‌ها و یا پانسیون‌های مطالعاتی برگزار می‌شوند و از این رو با نام پانسیون نوروز نیز شناخته می‌شوند.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم از دست ندهید:  صفر تا صد تغییرات کنکور

شرکت در اردوی نوروزی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

عید نوروز معمولا خانه های ما ایرانیان شلوغ و پر از مهمان است، در چنین شرایطی امکان مطالعه برای کنکوری‌ها دشوار خواهد شد. برای رفع این مشکل، تعدادی از مؤسسات آموزشی اردوهای مطالعاتی نوروزی برگزار می‌کنند.

اردوی نوروزی برای دانش آموزان فرصتی فراهم می‌کند که بتوانند به مرور و بازخوانی دروس نیم سال اول بپردازند و از این بازه زمانی مفید برای مطالعه و جمع بندی دروسشان استفاده کنند. در این اردوها داوطلبان براساس یک برنامه مشخص از صبح تا شب، درس می‌خوانند و در جلساتی که برای رفع اشکال در نظر گرفته شده اشکالات درسی خود را رفع می‌کنند.

چه عواملی بر هزینه کمپ مطالعاتی کنکور تاثیرگذار است؟

عوامل زیادی بر هزینه کمپ مطالعاتی تاثیرگذار است. در ادامه به معرفی تعدادی از آنها می‌پردازیم:

 1. تعداد دانش‌آموزان: یکی از عامل‌های مهم در انتخاب کمپ مطالعاتی، تعداد افراد حاضر در کمپ است. هر چه تعداد دانش آموزان کمتر باشد، افراد با تمرکز بیشتری به مطالعه می‌پردازند.
 2. موقعیت جغرافیایی کمپ: موقعیت مکانی کمپ از اهمیت ویژه‌ای برای دانش آموزان برخوردار است. طبیعتا هزینه کمپ در جای دورافتاده شهر با کمپی که در منطقه نزدیک و خوش آب و هوا واقع شده است، تفاوت زیادی دارد.
 3. ساعت کاری: یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه پانسیون مطالعاتی کنکور، ساعت کاری آن است. پانسیون‌هایی که ساعت کاری بیشتری دارند از سمت دانش آموزان، مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرند و همچنین هزینه بیشتری را شامل می‌شوند.
 4. امکانات رفاهی: وجود امکانات رفاهی مانند ارائه وعده‎‌های غذایی مختلف و همچنین در اختیار قرار دادن امکانات بهداشتی مناسب به دانش‌آموزان، موجب استقبال بیشتر دانش‌آموزان می‌شود و هزینه بیشتری را در برمی‌گیرد.
 5. حضور مشاوران و اساتید با تجربه: یک مشاور با تجربه و کاربلد، با استفاده از تجربه زیادی که در طی سال‌ها کسب کرده است، می‌تواند کمک زیادی به دانش آموزان کنکوری کند. پس برای انتخاب پانسیون مطالعاتی، توجه به این موضوع اهمیت زیادی دارد و از عوامل تاثیرگذار بر هزینه کمپ مطالعاتی می‌باشد.
پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم از دست ندهید:  گروهی که میتوانند از دانشگاه سراسری انتقالی بگیرند چه کسانی هستند؟

هزینه کمپ مطالعاتی کنکور چقدر است؟

هزینه یک کمپ مطالعاتی کنکور به صورت ماهانه و با توجه به موارد گفته شده، از یک میلیون و 500 هزار تومان تا 7 میلیون تومان متغیر است.

برخی از پانسیون ها به کمک مشاوران مجرب، برنامه‌ریزی درسی مناسبی برای دانش آموزان انجام می‌دهند که استفاده از آن، هزینه بیشتری را شامل می‌شود و این مورد هنگام رزرو به شما اطلاع داده خواهد شد.

بعضی از کنکوری‌ها علاقه دارند با برنامه‌ریزی شخصی خودشان برای کنکور مطالعه کنند پس نیازی به پرداخت هزینه بیشتر ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب بلاگ آموزشگاه الوند

آنچه در این مطلب می خوانید