هنگام مطالعه در کتابخانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

آخرین بروزرسانی: 25 اسفند 1402
هنگام-مطالعه-در-کتابخانه-به-چه-نکاتی-توجه-کنیم؟

اگر از داوطلبان کنکور هستید یا قصد آمادگی برای آزمونی را دارید، کتابخانه یکی از مکان های مناسب برای مطالعه است اما توجه داشته باشید که باید یک سری اصول را رعایت کنید.در کتابخانه تمایل و تمرکز افراد برای کتاب خواندن نسبت به سایر جا ها بیشتر است. البته مطالعه در کتابخانه چندان هم ساده نیست. واگر نکات کلیدی را رعایت نکنید خیلی زود خسته خواهید شد. آموزشگاه الوند در این خصوص مشاوره های تخصصی به داوطلبان ارائه میدهد.

نکات حائز اهمیت برای مطالعه در کتابخانه بصورت فردی

برای مطالعه،محل کتابخانه  بسیار بهتر و موثرتر از مطالعه در خانه است. از فواید مطالعه در کتابخانه می‌توان به تمرکز بیشتر حین مطالعه اشاره کرد. فضای خانه حتی در بهترین شرایط شلوغ‌تر از کتابخانه است و تمرکز در آن به دلیل وجود امکاناتی مانند تلویزیون، گوشی موبایل، اینترنت، انواع و اقسام خوراکی‌ها و حضور افراد خانواده سخت‌تر است اما کتابخانه هیچ کدام از این مشکلات را ندارد.

education children school concept little student girl taking test 380164 44657 1 - هنگام مطالعه در کتابخانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. همراه داشتن وسایل مورد نیاز

اولین نکته برای مطالعه در کتابخانه همراه داشتن وسایلی است که مطالعه را اسان میکند. اگر به وسیله خاصی حین مطالعه نیاز دارید حتما آن را همراه داشته باشید. برای مثال اگر حین مطالعه عادت به نوشیدن آب دارید حتما یک یا دو بطری آب برای خود بردارید تا در زمان مطالعه دچار مشکل نشوید. برای مطالعه هرروز برنامه داشته باشید و طبق برنامه مطالعاتی همان روز کتاب، دفتر و لوازم التحریر بردارید تا در انتهای روز ناچار به حمل وسایل سنگین و اضافی نباشید.

2. پیدا کردن فضایی آرام

یکی دیگر از نکاتی که به مطالعه در کتابخانه کمک می‌کند، پیدا کردن فضایی آرام برای مطالعه است. بخش‌هایی از مطالعه به دلیل وجود کتاب‌های خاص ، شلو‌غ‌تر از دیگر بخش‌ها هستند. همچنین نزدیک به ورودی، صندوق و اگر کتابخانه دارای کافه یا غذاخوری باشد، این محل همیشه شلوغ‌تر و پر سر و صداتر از دیگر بخش‌ها است. میز مطالعه خود را در محلی دور از بخش‌های گفته شده انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم از دست ندهید:  دانلود فایل pdf پاسخ تمرین کتاب عربی دهم

3. انتخاب یک میز مناسب

میز مناسبی برای مطالعه انتخاب کنید که از نظر دسترسی به قفسه کتاب‌ها، رفت و آمد راحت و نور و نزدیکی به چراغ وضعیت مناسبی داشته باشد. انتخاب میز در فصل گرم و سرد شرایط متفاوتی دارد. برای مثال در فصل گرم سال میزی نزدیک به کولر یا وسایل سرمایشی اما نه مستقیم، را انتخاب کنید تا مطالعه راحت‌تر انجام شود.

4.همراه داشتن وسایل راحتی

از دیگر نکات کلیدی برای مطالعه در کتابخانه می‌توان به همراه داشتن وسایل راحتی اشاره کرد. یک خوراکی کم سر و صدا، یک بالشت مخصوص نشیمنگاه، شارژر، لپ تاپ و هندزفری برای گوش دادن به موسیقی حین مطالعه از جمله وسایلی هستند که به مطالعه راحت و با کیفیت کمک می‌کنند.

نکات کلیدی برای مطالعه در کتابخانه به صورت گروهی

هنگام مطالعه در کتابخانه به چه نکاتی توجه کنیم؟. min - هنگام مطالعه در کتابخانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر با گروهی از دوستان و با هدف مطالعه و رفع اشکال به کتابخانه می‌روید نکات لازم برای بالا بردن کیفیت مطالعه تفاوت پیدا می‌کند. مهم‌ترین نکات برای مطالعه در کتابخانه به صورت گروهی عبارتند از:

1. انتخاب میز بزرگ

انتخاب میز بزرگ یکی از نکات بسیار مهم در مطالعه گروهی است. میزی را انتخاب کنید که برای نشستن تمام اعضای گروه فضای کافی داشته باشد، در محل رفت و آمد نباشد و با نشستن پشت آن فضا برای دیگر افراد گرفته نشود.

2. رزرو میز یا فضایی در کتابخانه قبل از حضور در آن

برخی از کتابخانه‌ها اتاق‌های مطالعه کوچکی دارند که برای افراد اختصاص داده شده است و اتاق‌های مطالعه کمی بزرگ‌تر برای متناسب با گروه‌های افراد است. شرایط کتابخانه شما در مورد استفاده از این اتاق ها را بپرسید. اغلب اوقات، لازم است اتاق را از قبل رزرو کنید، اما همیشه اینطور نیست. برخی از کتابخانه ها به شما این امکان را می دهند که از هر اتاق مطالعه ای که می خواهید استفاده کنید، تا زمانی که در هنگام رسیدن به آنجا باز باشد.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم از دست ندهید:  معرفی 5 تا از بهترین معلم ها و دبیر های زیست کنکور در شیراز

برای مطالعه ی مطلوب برای کنکور کافیست این نکات کلیدی را به خاطر بسپارید. امیدواریم که لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب بلاگ آموزشگاه الوند

آنچه در این مطلب می خوانید