معرفی 5 تا از بهترین معلم شیمی کنکور در شیراز

آخرین بروزرسانی: 26 خرداد 1403
معرفی بهترین معلم شیمی کنکور در شیراز

آنچه در این مطلب می خوانید

شیمی، درس تخصصی مشترک بین رشته‌های ریاضی و تجربی است. این درس مهم و دشوار بوده و دانش‌آموزان را به چالش می‌کشد. درس شیمی در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم تدریس می‌شود و نقش مهمی در نتیجه امتحانات و آزمون کنکور سراسری دارد.

درک و تسلط بر شیمی، مستلزم صرف زمان، تلاش، تمرین و تکرار است. دانش‌آموزان باید برای بهبود عملکرد خود، از دبیر شیمی کنکور در شیراز کمک بگیرند. همچنین، شیمی در آزمون کنکور نقش مهمی دارد. لذا، روش مطالعه برای کنکور باید متفاوت باشد تا جزئیات این درس نادیده گرفته نشود.

معرفی بهترین اساتید برای تدریس شیمی در شیراز

خواندن و تسلط بر شیمی کاری است که شاید دانش آموزان، بدون کمک گرفتن از بهترین اساتید شیمی در شیراز نتوانند از عهده آن بر بیایند. قبل از شروع به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ساکن شیراز هستید به صفحه بهترین کلاس کنکور شیراز سر بزنید.

از آنجا که آموختن مفهومی این درس می‌تواند تأثیر زیادی بر معدل نهایی و نتیجه کنکور دانش آموزان داشته باشد. لذا، آموزش این درس تحت نظر دبیر شیمی کنکور در شیراز توصیه می‌شود. بهترین اساتید برای تدریس شیمی در شیراز، از روش‌های مختلفی برای درس دادن به دانش آموزان استفاده می‌کنند تا آنها این درس را با جزئیات یاد بگیرند.

 بنابراین، اگر می‌خواهید فرزند شما بهترین نتیجه را شیمی بگیرد، در اولین فرصت به یک دبیر شیمی کنکور در شیراز مراجعه کنید تا پس از مشاوره اولیه، سطح فرزندتان در این درس مشخص و برنامه درسی متناسب با فرزند شما تنظیم شود.

در ادامه با بهترین اساتید برای تدریس شیمی در شیراز برای کنکور 1403 آشنا می‌شوید.

استاد رضا رضوی

%D8%B1%D8%B6%D8%A7 %D8%B1%D8%B6%D9%88%DB%8C - بهترین معلم شیمی کنکور در شیراز در سال 1403
 • عضو بنیاد ملی نخبگان ایران
 • کارشناسی ارشد نانو مهندسی شیمی دانشگاه شیراز
 • مدیریت دپارتمان شیمی آموزشگاه الوند
 • طراح آزمون‌های قلم‌چی
 • مولف چندین جلد کتاب
 • ویراستار کتاب‌های خیلی سبز و نشر الگو

استاد رضا رضوی، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران و یکی از دبیران موفق در حوزه علمی شیمی است. ایشان سال‌هاست که به‌عنوان دبیر شیمی کنکور در شیراز مشغول فعالیت است. استاد رضوی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته نانو مهندسی شیمی از دانشگاه شیراز هستند.

او به‌عنوان مدیر دپارتمان شیمی آموزشگاه الوند فعالیت می‌کند و به دلیل تخصص و تجربه فراوان در این حوزه، مسئولیت طراحی آزمون‌های قلم‌چی را بر عهده دارند. این‌کار، یک مهارت حیاتی است که نیازمند دقت، دانش و تجربه است. رضا رضوی در این زمینه توانایی بالقوه خود را اثبات کرده است.

همچنین، استاد رضوی، به‌عنوان یک دبیر شیمی کنکور در شیراز، مؤلف چندین جلد کتاب در زمینه شیمی هستند. این کتب به‌عنوان منابع معتبر در حوزه شیمی شناخته می‌شوند. همچنین، ایشان به‌عنوان ویراستار کتاب‌های معروفی مانند «خیلی سبز» و «نشر الگو» فعالیت دارند.

با توجه به تحصیلات، تجربه‌ها و فعالیت‌های استاد رضوی می‌توان از ایشان به‌عنوان یک دبیر شیمی کنکور در شیراز یاد کرد که تخصصشان نه تنها در زمینه تحقیقات و آموزش شیمی، بلکه در طراحی آزمون‌ها و نوشتن کتب کاملا مشهود است. 

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم از دست ندهید:  پاسخ تمرین کتاب زبان انگلیسی + pdf رایگان

نمونه ویدیو های تدریس شیمی استاد رضا رضوی

به‌علاوه، شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با شیوه تدریس ایشان، نمونه ویدئوهای تدریس ایشان را به‌صورت رایگان مشاهده کنید.

معرفی استاد رضا رضوی

نمونه تدریس و حل مسئله شیمی توسط استاد رضا رضوی

شما می‌توانید برای هماهنگی بیشتر و کلاس با استاد رضا رضوی، با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

لیست دوره های آموزشی استاد رضا رضوی

 • پروژه جمع‌بندی درس شیمی پایه دوازدهم
 • کلاس شیمی پایه دوازدهم ریاضی
 • کلاس شیمی پایه دوازدهم تجربی
 • کلاس شیمی پایه یازدهم ریاضی
 • کلاس شیمی پایه یازدهم تجربی
 • کلاس شیمی پایه دهم ریاضی
 • کلاس شیمی پایه دهم تجربی

احد البرزی

1666443004 6353e6fc132c1 - بهترین معلم شیمی کنکور در شیراز در سال 1403
 • کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد اسلامی
 • دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه شیراز
 • سبک آموزش ساده آموزشی برای دانش آموزان
 • یادگیری تمام و کمال با بالاترین اولویت

استاد احد البرزی به‌عنوان یکی دیگر از دبیران شیمی برجسته در شیراز، سال‌هاست به تدریس این درس مشغول هستند. استاد البرزی، کارشناسی مهندسی شیمی خود را از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه شیراز اخذ کردند. ایشان به شدت به یادگیری دانش آموزان و آموزش کامل مفاهیم درسی به آنها تعهد دارند و یادگیری دانش آموزان را اولویت اصلی خود می‌دانند.

بنابراین، اگر به دنبال یک دبیر شیمی کنکور در شیراز هستید می‌توانید با خیال آسوده به استاد البرزی اعتماد کنید. این استاد تدریس دروس شیمی کلیه پایه‌های دبیرستان از دهم تا دوازدهم را با مسئولیت پذیری کامل انجام می‌دهد.

قبل از معرفی استاد بعدی قصد داریم به شما بگوییم ما در یک لیست کامل بهترین اساتید فیزیک در شیراز را نیز معرفی کردیم. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه معرفی بهترین دبیر فیزیکی کنکور در شیراز سر بزنید.

 

فروغ السادات مصطفوی

فروغ السادات مصطفوی
 • کارشناسی شیمی (محض و کاربردی) از دانشگاه اصفهان
 • تدریس بیشتر از 18 سال شیمی
 • فوق لیسانس شیمی آلی

استاد فروغ السادات مصطفوی، دارای مدرک فوق لیسانس شیمی از دانشگاه اصفهان است. ایشان در طول 18 سال فعالیت آموزشی خود به شاگردانش، تلاش زیادی برای آموزش مفاهیم به زبانی ساده انجام داده است. این تلاش‌ها با موفقیت همراه بوده و دانش‌آموزان ایشان توانسته‌اند نتایج درخشانی را در کنکور کسب کنند. لذا، اگر به دنبال یک دبیر شیمی کنکور در شیراز هستید، فرصت شرکت در کلاس‌های ایشان را از دست ندهید.

ایشان علاوه بر لیسانس در رشته شیمی، دارای کارشناسی ارشد در زمینه شیمی آلی از دانشگاه آزاد اسلامی است. استاد مصطفوی، در مقطع کارشناسی رشته شیمی (محض و کاربردی) در دانشگاه اصفهان مشغول به تحصیل بوده‌اند. ایشان در طول فعالیت‌های حرفه‌ای خود، بر اهمیت اخلاق حرفه‌ای در آموزش و رفتار حرفه‌ای با دانش‌آموزان توجه دارند. تدریس کلیه دروس شیمی در تمام پایه‌های دبیرستان از دهم تا دوازدهم.

دکتر عبدالرضا خواجه زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و مدرس و مشاور کنکور است. ایشان با بیش از 25 سال سابقه در زمینه مشاوره و تدریس کنکور در شیراز، به تعداد زیادی از دانش‌آموزان کمک کرده است که در بهترین رشته‌های دانشگاهی پذیرفته شوند. سبک کاری ایشان به‌عنوان یک دبیر شیمی کنکور در شیراز این است که علاوه بر تدریس شیمی، برنامه مطالعه کامل و مشاوره حرفه‌ای را نیز به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

 به‌علاوه، ایشان با استفاده از روش‌های پیشرفته مبتنی بر سیکل مغزی و تثبیت حافظه شیوه تثبیت مطالب در ذهن را به دانش آموزان یاد می‌دهند. دکتر عبدالرضا خواجه زاده، مدرک دکترای شیمی خود را از دانشگاه شیراز دریافت کرده‌اند.

مشخصات بهترین اساتید برای تدریس شیمی در شیراز برای کنکور 1403

یک استاد (معلم خصوصی) خوب باید به کار تدریس علاقه‌مند باشد. بهترین دبیران شیمی، ضمن تسلط بر دروس، همیشه در حال یادگیری هستند و توانایی‌های خود را به‌طور مداوم بهبود می‌بخشند.

 این استادان در کلاس درس به دانش‌آموز احترام می‌گذارند و سعی می‌کنند مطالب را از دید او ببینند و با استفاده از زبان ساده مطالب را توضیح دهند. کلاس‌های یک دبیر شیمی کنکور در شیراز، به‌صورت دوطرفه و تعاملی برگزار می‌شوند. استادان خوب، به دانش‌آموز اجازه می‌دهند که در کلاس مشارکت بیشتری داشته باشند؛ چرا که این‌کار در نهایت موجب افزایش بازدهی کلاس می‌شود.

front view young female chemist white suit front table holding notepad smiling - بهترین معلم شیمی کنکور در شیراز در سال 1403

استادان خوب با پرسیدن سؤالات مناسب حین تدریس، سطح دانش آموزان را ارزیابی کرده و مطابق با آن تدریس می‌کنند. یک استاد خوب، جوی آزاد و راحت را در کلاس فراهم می‌آورد تا دانش‌آموزان بتوانند به‌راحتی سؤالات خود را مطرح کرده و نظرات خود را ابراز کنند.

بهتره چند ساعت مستقیم شیمی یاد بگیریم؟

برای موفقیت در کنکور، توجه به زمان و نحوه مطالعه اهمیت دارد و باید برای کسب بهترین نتیجه به هر دو فاکتور توجه شود. با توجه به ضریب شیمی در کنکور، بهتر است دانش‌آموزان، 25% از زمان خود را به مطالعه این درس اختصاص دهند. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که مطالعه 1 تا 5/1 ساعت شیمی در روز کافی است.

یادگیری شیمی کنکور چه تجربی چه ریاضی چه انسانی چقدر اهمیت داره؟

شیمی یکی از درس‌های مهم و اساسی است که به‌خصوص برای دانش آموزان تجربی و ریاضی اهمیت دارد. به‌علاوه، باید دانش آموزان انسانی نیز این درس را به‌خوبی فرا بگیرند. در رشته تجربی، تسلط بر شیمی برای ورود به رشته‌هایی همچون پزشکی، داروسازی، علوم پایه و… اهمیت دارد.

chamical teaching - بهترین معلم شیمی کنکور در شیراز در سال 1403

دانش‌آموزان رشته ریاضی می‌توانند با یادگیری شیمی، به تقویت مهارت‌های تحلیلی و منطقی بپردازند. ضریب بالا در این درس به آنها برای ورود به رشته‌های تاپ مهندسی کمک‌ می‌کند. یادگیری شیمی در کنکور برای همه رشته‌ها اهمیت دارد، اما سطح عمق مطالعه شیمی بسته به رشته و زمینه تحصیلی هر فرد متفاوت است. بنابراین، دانش آموزان برای درک بهتر این درس از برترین دبیر شیمی کنکور در شیراز کمک بگیرند.

دوره حضوری بگیریم یا آموزش خصوصی؟ هر کدوم چه مزایا و معایبی برای شیمی کنکور داره؟

هر یک از دوره‌های آموزش حضوری و آموزش خصوصی برای شیمی کنکور، مزایا و معایب مختص به خود را دارند. مزایای دوره حضوری، شامل امکان حضور در کلاس و استفاده از تجربه کلاس و تمرین‌های گروهی است. اما معایب آن شامل محدودیت زمان‌بندی و استفاده از یک برنامه آموزشی برای کل کلاس می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم از دست ندهید:  ساختن عادت های مفید برای کنکوری ها و سال آخری ها

walter white chemical teacher - بهترین معلم شیمی کنکور در شیراز در سال 1403

از سوی دیگر، آموزش خصوصی دارای مزایایی از جمله امکان آموزش به یک دانش‌آموز به‌صورت انفرادی و تنظیم یک برنامه خاص برای او و همین‌طور، انعطاف‌پذیر بودن زمان‌بندی است. از جمله معایب این کلاس‌ها می‌توان به هزینه بالا و عدم تجربه گروهی در کلاس اشاره کرد. برای انتخاب نهایی، باید نیازها، ترجیحات شخصی و محدودیت‌های زمانی و مالی خود را در نظر بگیرید.

چطور هر دبیر شیمی رو ارزیابی عملکرد کنیم؟

کارنامه هر دبیر شیمی کنکور در شیراز به خوبی، نمایانگر شیوه تدریس و عملکرد ایشان است. اگر دانش آموزان با حضور در کلاس‌های یک دبیر، مفاهیم را به خوبی می‌آموزند و قادر به کسب نمرات بالا در آزمون‌های مدرسه یا کنکور هستند، این امر نشان دهنده بازدهی بالای آن دبیر است. به‌علاوه، حتما در زمان انتخاب دبیر به تجربه، تخصص، سوابق، تحصیلات، دانشگاه محل تحصیل او توجه کنید و از دانش‌آموزان قبلی این دبیر بازخورد بگیرید.

ارزیابی عملکرد هر استاد شیمی
ارزیابی عملکرد هر استاد شیمی

صد البته که شیمی و فیزیک هر دو بر پایه فرمول ها و محاسبات ریاضی هستند. مدرس شیمی باید از سطح قابل قبولی از دانش ریاضیات برخوردار باشد. پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله بهترین کلاس کنکور ریاضی در شیراز را نیز بخوانید.

قیمت آموزش شیمی در شهر شیراز معمولا چرا متوسط رو به بالا هست؟

قیمت کلاس‌های آموزش شیمی به فاکتورهای مختلفی همچون تجربه دبیر، تسلط ایشان به مطالب، سوابق و موفقیت‌های قبلی و… بستگی دارد. معمولا، شهریه آموزشگاه‌هایی که با بهترین اساتید شیمی در شیراز همکاری می‌کنند، کمی بالاتر است. ولی اگر رتبه برتر یا نمرات بالا می‌خواهید باید کمی برای حضور در کلاس‌های این اساتید هزینه کنید.

جمع‌بندی

اگر به دنبال کسب نتایج برتر در کنکور یا آزمون‌های مدارس هستید، اگر می‌خواهید به‌عنوان دانش‌آموز برگزیده شناخته شوید، اگر به دنبال درک بهتر مطالب درسی هستید، توصیه ما به شما این است که فرصت شرکت در کلاس‌های برترین دبیر شیمی کنکور در شیراز را از دست ندهید.

منابع:

 • تجربیات شخصی نگارنده و تیم تحریریه آموزشگاه الوند
 • تجربیات اساتید و بررسی های موردی
 • مقاله نقشه راه یک دبیر شیمی موفق از وبسایت study.com
 • مقاله برترین دبیران شیمی در دبیرستان چکار می‌کنند از وبسایت franklin.edu

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *