بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟

بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟

آنچه در این مطلب می خوانید

درس فیزیک یکی از مهم‌ترین دروس کنکور در رشته‌های ریاضی و تجربی است. درک مفاهیم پیچیده این درس در دوران مدرسه و همچنین برای کسب رتبه بالا در کنکور سراسری در درشته ریاضی و یا تجربی بسیار اهمیت بالایی دارد.

در این میان پیچیدگی مفاهیم، نیاز به درک عمقی، نیاز با یادگیری بالا و نیاز به تحلیل دقیق بسیاری از مباحث سبب شده است تا این درس به یکی از چالش برانگیزترین دروس تبدیل گردد.

بنابراین بسیار طبیعی است که بسیاری از دانش‌آموزان به‌منظور قبولی در کنکور در کلاس‌های فیزیک شرکت می‌کنند تا موفق به کسب درصد بالا در این درس شوند. و به تبع نیز تعداد کلاس های فیزیک و دبیر فیزیک کنکور در شیراز و یا کلاس کنکور فیزیک در شیراز بسیار زیاد باشد.

پس نیاز است که از میان این همه کلاس فیزیک در شیراز و استاد فیزیک در شیراز ، بررسی و گزینشی صورت پذیرد تا دانش آموزان بتوانند در کنار بهترین اساتید فیزیک کنکور در شیراز رشد یابند و به یادگیری این درس بپردازند.

آلبرت انیشتین در وصف اهمیت فیزیک می‌گوید:

« من پیرمردی هستم که به عنوان موجودی عجیب که جوراب نمی پوشد، شناخته شده ام. اما من با آهنگی خارق العاده تر از همیشه کار می کنم و هنوز امیدوارم مسئله میدان وحدت فیزیکی را که در پیش دارم حل کنم. این چیزی بیشتر از یک امید نیست، چون هر نوع آن مستلزم مشکلات ریاضی عظیمی است. من در پیچ و تاب درد و عذاب ریاضیاتی هستم که نمی توانم خلاص شوم. »

بنابراین آموزشگاه الوند ، با ارائه لیستی از بهترین و باسابقه‌ترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز می‌توان به دانش‌آموزان کمک کرد تا رتبه کنکور خود را بهبود ببخشند. اگر ساکن شیراز هستید و می‌خواهید فیزیک را با ضریب بالا در کنکور بزنید، حتما ادامه این مقاله از آموزشگاه الوند را از دست ندهید.

 

معرفی بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز

با معرفی بهترین دبیران فیزیک در شیراز دانش‌آموزان ساکن این شهر می‌توانند در کلاس‌های حضوری و دانش‌آموزان سایر شهرها می‌توانند در کلاس‌های آنلاین آن‌ها شرکت کنند. بسیاری از مدرسین مطرح این درس علاوه‌بر تدریس در مدارس و آموزشگاه‌های کنکور، در زمینه تالیف کتب کمک آموزشی و جزوات تست فعالیت می‌کنند. همین ابتدا به شما عزیزان باید بگوییم اگر قصد شرکت در کلاس کنکور را دارید، حتما سری به مقاله لیست کلاس کنکورهای برتر در شیراز بزنید.

بهترین دبیر فیزیک در شیراز

یک نکته در مورد اساتید معرفی شده

اساتید زیر، به دو دسته اساتید فعال در آموزشگاه الوند و دیگر اساتید برتر درس فیزیک در شهر شیراز تقسیم می‌شوند. در مورد اساتید آموزشگاه الوند باید اشاره کنیم که اساتید آموزشگاه الوند هم به صورت تشریحی هم کنکوری کار می کنند و با توجه به اهمیت زیاد امتحان های نهایی که دغدغه ی اصلی خانواده ها است، می‌توانید بر روی آنها حساب ویژه ای باز کنید.

استاد مدیسا شادمهر

%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B3%D8%A7 %D8%B4%D8%A7%D8%AF%D9%85%D9%87%D8%B1 - بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟
 • فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه شیراز
 • 20 سال سابقه تدریس
 • دبیر رتبه های تک و دو رقمی کنکور
 • از برترین دبیران فیزیک در شهر شیراز

خانم مدیسا شادمهر یکی از بهترین اساتید برای تدریس فیزیک در شیراز شناخته شده است. خانم شادمهر تحصیلات خود را در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه شیراز تکمیل کرد و 20 سال سابقه تدریس فیزیک را دارد. خانم شادمهر نه‌تنها بهترین و باسابقه‌ترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز به‌حساب می‌آید، بلکه دبیر رتبه‌های تک‌رقمی و دورقمی کنکور است.

دوره‌های آموزشی فیزیک پایه دهم، سازدهم و دوازدهم رشته‌های ریاضی و تجربی به‌صورت آنلاین در آموزشگاه کنکور الوند توسط خانم مدیسا شادمهر برگزار می‌شود. علاوه‌بر دوره‌های آموزشی پایه‌های مختلف خانم شادمهر دوره‌ای برای جمع‌بندی مطالب ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم برگزار می‌کند.

با توجه به سابقه درخشان خانم شادمهر در زمینه تدریس در کلاس کنکور فیزیک در شیراز و تربیت دانش آموزانی با بالاترین بازدهی کنکور در درس فیزیک، انتخاب این استاد برای تدریس فیزیک در شیراز را توصیه می‌کنیم.

آموزش فیزیک دهم – استاد مدیسا شادمهر

آموزش فیزیک یازدهم – استاد شادمهر- آموزشگاه الوند

استاد علیرضا ایمانیه

2147483648 210035 - بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟
 • فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف
 • دبیر رتبه های برتر تک رقمی ،دو رقمی و سه رقمی
 • 8 سال سابقه تدریس فیزیک کنکور در تمام مقاطع
 • تدریس به صورت مفهومی تستی

علیرضا ایمانیه یکی دیگر از بهترین اساتید فیزیک در شیراز برای کنکور 1403 است. آقای ایمانیه در مقطع کارشناسی‌ارشد از دانشگاه صنعتی شریف فارق‌التحصیل شد و سابقه 8 سال تدریس فیزیک کنکور در تمام مقاطع را دارد. آقای ایمانیه را می‌توان به‌عنوان دبیر رتبه‌های برتر تک‌رقمی، دورقمی و سه‌رقمی معرفی کرد که از روش تدریس فیزیک به‌صورت مفهومی و تستی در کلاس‌های خود استفاده می‌کند.

کلاس‌های آقای ایمانیه در مقاطع مختلف دهم، یازدهم و دوازدهم در رشته‌های ریاضی و تجربی به‌صورت آنلاین در آموزشگاه کنکور الوند برگزار می‌شوند. آقای ایمانیه به‌عنوان بهترین و باسابقه‌ترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز نیز همانند خانم شادمهر دوره جمع‌بندی فیزیک برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم را ارائه می‌دهد.

تدریس فیزیک استاد ایمانیه – فصل 4 دهم – گرما

تدریس فیزیک الکریسته ساکن – استاد ایمانیه

استاد کیوان رضوی

%DA%A9%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86 %D8%B1%D8%B6%D9%88%DB%8C - بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟
 • دکترای فیزیک
 • عضو هیئت علمی دانشگاه
 • 15 سال سابقه تدریس فیزیک کنکور در آموزشگاه های برتر
 • از برترین مدرسان فیزیک در شهر شیراز

کیوان رضوی یکی از باسابقه‌ترین مدرسان فیزیک در آموزشگاه الوند و بهترین اساتید فیزیک در شیراز به‌حساب می‌آید. کلاس کنکور فیزیک در شیراز به تدریس این استاد همیشه یکی از پرتقاضاترین کلاس های آموزشگاه بوده؛ و دانش آموزان بسیاری با تدریس این دبیر فیزیک در شیراز به موفقیت در این درس دست یافته‌اند.

آقای رضوی مدرک دکترای فیزیک را دارد و علاوه‌بر تدریس فیزیک در این آموزشگاه، عضو هیئت علمی دانشگاه نیز است. آقای رضوی با 15 سال سابقه تدریس فیزیک کنکور در آموزشگاه‌های برتر شیراز تدریس می‌کند. او در این آموزشگاه دوره‌های آموزشی فیزیک پایه دهم، یازدهم و دوازدهم رشته‌های ریاضی و تجربی را به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند.

در ادامه می‌توانید دو نمونه از تدریس های او را ببینید.

حل همه تست های سینماتیک کنکور با یک تکنیک خاص توسط استاد کیوان رضوی 

جمع بندی فیزیک یازدهم فصل اول

استاد حسین عطرسای

2147483648 210037 - بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟
 • دانش آموخته برتر مهندسی برق دانشگاه تهران
 • 4 سال سابقه تدریس  درس فیزیک کنکورو تقویتی
 • طراح و مؤلف سوالات آزمون های کشوری ماز و قلم چی
 • از برترین اساتید آموزش فیزیک

حسین عطرسای یکی دیگر از معروف‌ترین و بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز است. او تحصیلات خود را در رشته مهندسی برق دانشگاه تهران تکمیل کرد و به‌عنوان دانش‌آموخته برتر مهندسی برق دانشگاه تهران شناخته شد.

آقای عطرسای 4 سال سابقه تدریس درس فیزیک کنکور و تقویتی را دارد. همچنین آقای عطرسای به‌عنوان طراح و مؤلف سوالات آزمون‌های کشوری ماز و قلم‌چی فعالیت می‌کند. اکنون او فقط کلاس‌های فیزیک پایه یازدهم رشته‌های تجربی و ریاضی را در آموزشگاه کنکور الوند برگزار می‌کند.

با توجه به بازدهی بالای آموزش فیزیک در شیراز با تدریس استاد حسین عطری، توصیه می‌شود که برای فراگیری فیزیک یازدهم از کلاس های حضوری و آنلاین این استاد بهره‌مند شوید.

حل نمونه سوال فیزیک دوازدهم

فصل سوم فیزیک دهم – انرژی مکانیکی – استاد عطرسایی

چند تن از دیگر اساتید برتر آموزش فیزیک در شیراز

اساتید بالا مستقیماً در حال حاضر (بهار 1403) با آموزشگاه کنکور الوند در ارتباط هستند و شما می‌‎توانید با سر زدن به صفحه هر کدام، دوره های آنها به صورت حضوری یا آنلاین را ببینید؛ از سرفصل های دوره آگاهی پیدا کنید؛ نظرات شرکت کنندگان را بررسی نمایید؛ و در نهایت به انتخاب هر یک از ان ها بپردازید.

در صورتی که قصد دارید برای مشاوره بیشتر با آموزشگاه در ارتباط باشید، می‌توانید از شماره های زیر استفاده کنید. در ادامه به شما دیگر اساتید برتر فیزیک که در شیراز فعالیت دارند را نیز معرفی کردیم.

حسن محمدی

Hassan Mohammadi - بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟

حسن محمدی یکی دیگر از بهترین و باسابقه‌ترین مدرسان فیزیک کنکور در شیراز است. آقای محمدی علاوه‌بر تدریس حضوری فیزیک در زمینه‌هایی همچون تالیف کتاب‌های کمک آموزشی فیزیک انتشارات مهروماه و همچنین تالیف جزوه‌های کاربردی از نکات و تست‌های فیزیک، فعالیت می‌کند. آقای محمدی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی‌ارشد از دانشگاه شهید بهشتی تکمیل کرد.

آقای محمدی به‌عنوان بهترین و باسابقه‌ترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز، این درس را در تمامی مقاطع از پایه دهم تا دوازدهم و برای دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی و تجربی آموزش می‌دهد. نحوه تدریس آقای محمدی کاملا استاندارد و در فضایی کاملا تعاملی صورت می‌گیرد.

حامد نریمانی

hamed narimani - بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟

یکی دیگر از اساتید مجرب و حرفه‌ای در زمینه تدریس فیزیک در شیراز آقای نریمانی است. آقای نریمانی در مقطع کارشناسی‌ارشد مهندسی برق از دانشگاه شیراز فارغ‌التحصیل شد. آقای نریمانی به مدت 4 سال سابقه تدریس در آموزشگاه کنکور و کلاس تقویتی و به مدت 6 سال سابقه تدریس در دبستان دخترانه را دارد. در طول مدت تدریس او تمامی شاگردان از نحوه تدریس آقای نریمانی رضایت کامل را دارند. کلاس‌های آقای نریمانی در شیراز به‌صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شوند.

یحیی خوشبخت

yahya khoshbakht - بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز کیست؟ با کی کلاس بگیریم؟

یحیی خوشبخت یکی از  بهترین و باسابقه‌ترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز است. آقای خوشبخت در زمینه برگزاری کلاس‌های کنکور و تقویتی فیزیک در تمامی مقاطع متوسطه اول و دوم به‌صورت خصوصی و گروهی و همچنین به‌صورت حضوری و آنلاین فعالیت می‌کند. علاوه‌بر این آقای خوشبخت جزوات کنکوری تضمینی، جزوه‌های تست فیزیک مطابق بر کتب نظام جدید و جزوه‌های سوال‌های تشریحی سال‌های دهم و یازدهم را تالیف می‌کند.

آقای خوشبخت مدرک کارشناسی‌ارشد فیزیک از دانشگاه یاسوج دارد و دارای 6 سال سابقه تدریس فیزیک در مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی و شاهد است.

سید مهدی موسوی

آقای سید مهدی موسوی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی‌ارشد فیزیک در دانشگاه یزد تکمیل کرد. آقای موسوی 8 سال سابقه تدریس فیزیک در دبیرستان‌های تیزهوشان دارد.

آقای موسوی در مقاطع مختلف دبیرستان تدریس می‌کند و همچنین برگزارکننده کلاس‌های کنکور و تقویتی است. آقای موسوی در تدریس خود از روش‌های عمیق و مفهومی استفاده می‌کند و همچنین در تدریس خود ابزار و امکانات مختلفی را به‌کار می‌گیرد.

 

اگر برای دروس دیگر همچون عربی، شیمی و … به دبیر باتجربه نیاز دارید کافی است به صفحات زیر سری بزنید.

بهترین اساتید شیمی در شیراز

بهترین اساتید زیست در شیراز

بهترین اساتید عربی در شیراز

 

یک دبیر فیزیک مناسب در آموزش حضوری شیراز چه مشخصاتی دارد؟

دبیر فیزیک کنکور در شیراز همانند دبیران سایر دروس در این شهر باید ویژگی و مهارت منحصربه‌فردی در زمینه تدریس داشته باشد تا بتواند در تدریس و انتقال مطالب موفق شود. علاوه‌بر این برای برقراری ارتباط بهتر با دانش‌آموزان و افزایش کیفیت تدریس این ویژگی‌ها به مدرسان آموزش فیزیک به‌صورت حضوری کمک می‌کنند:

 • برخورداری از تجربه کافی در زمینه تدریس
 • داشتن علاقه به تدریس و ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان
 • تسلط داشتن بر مباحث پایه
 • برخورداری از فن بیان خوب
 • تسلط داشتن به اصول تست‌زنی
 • توجه به نیازهای دانش‌آموزان
 • استفاده از روش‌های تدریس نوین و کاربردی و امکانات به‌روز
 • آگاهی از تغییرات آموزشی

 

یادگیری در کلاس های فیزیک کنکور در شیراز
نکته مهم یادگیری در کلاس های کنکور فیزیک

 

بهتر است چند ساعت مستقیم فیزیک یاد بگیریم؟

اینکه دانش‌آموزان چه ساعتی و چند ساعت از روز به مطالعه فیزیک بپردازند یا در کلاس یکی از دبیر فیزیک کنکور در شیراز شرکت کنند، بسته به تمایلات، هدف و برنامه‌ریزی دانش‌آموزان متفاوت است. برخی از آن‌ها تمایل دارند صبح خیلی زود این درس را مطالعه کنند و برخی دیگر خواندن درس فیزیک را به زمان‌های دیگری از روز موکول می‌کنند. همچنین برخی از دانش‌آموزان با یک ساعت تمرین و مطالعه فیزیک در روز مطالب و نکات هر مبحث را یاد می‌گیرند، ولی برخی دیگر به زمان بیشتری برای یادگیری مطالب این درس دارند.

بااین‌حال دانش‌آموزان باید ساعتی از روز را برای مطالعه این درس انتخاب کنند که سرحال‌تر هستند و ذهن آن‌ها برای دریافت نکات فیزیک آماده است. البته قابل ذکر است که برای برنامه ریزی کنکور و فراگیری تمامی دروس مورد نیاز از جمله فیزیک از مشاوران کنکور آموزشگاه الوند نیز کمک بگیرید.

 

یادگیری فیزیک کنکور برای رشته‌های تجربی و ریاضی چقدر اهمیت دارد؟

درس فیزیک از دروس اختصاصی بسیار مهم برای رشته‌های تجربی و ریاضی محسوب می‌شود. دانش‌آموزان با شرکت در کلاس‌های فیزیک برگزارشده توسط بهترین دبیر فیزیک کنکور در شیراز می‌توانند رتبه خوبی در کنکور کسب کنند.

این درس در کنکور ریاضی با ضریب 9 و در کنکور تجربی با ضریب 6 درنظر گرفته می‌شود. این بدین معناست که داوطلبان رشته ریاضی با پاسخ درست به هر سوال فیزیک 9 امتیاز در کنکور دریافت می‌کنند و داوطلبان رشته تجربی با پاسخ درست به هر سوال فیزیک 6 امتیاز دریافت خواهند کرد.

 

ضریب فیزیک در کنکور ریاضی و تجربی
اهمیت فیزیک و ضریب بالای آن در کنکور تجربی و ریاضی

 

دوره حضوری بگیریم یا آموزش خصوصی؟ مزایا و معایب هر کدام برای یادگیری فیزیک

دانش‌آموزان بنابر نیاز و شرایط خود می‌توانند در دوره‌های حضوری یا خصوصی فیزیک شرکت کنند. هر کدام از این دوره‌ها مزایا و معایب منحصربه‌فرد خود را دارند.

دانش‌آموزان با شرکت در دوره‌های حضوری فیزیک از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوند:

 1. برقراری ارتباط با معلم و پرسیدن سوالات
 2. تسلط بیشتر دبیر فیزیک کنکور در شیراز بر کلاس و افزایش میزان تعامل و تمرکز دانش‌آموزان
 3. استفاده از تجربیات سایر دانش‌آموزان

همچنین معایب دوره‌های حضوری فیزیک عبارت‌اند از:

 1. عدم برقرار آرامش کامل در کلاس‌های حضوری
 2. عدم امکان تغییر ساعت کلاس و انعطاف‌پذیری زمان آن
 3. بیشتر بودن هزینه کلاس و رفت‌وآمد

درحالیکه آموزش خصوصی فیزیک برای دانش‌آموزان مزایای زیر را به‌همراه دارد:

 1. انعطاف‌پذیری ساعت کلاس
 2. شرکت در کلاس بهترین معلم فیزیک
 3. حذف هزینه رفت‌وآمد و کمتر بودن هزینه کلاس خصوصی

البته دوره‌های خصوصی معایبی نیز به‌همراه دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. عدم امکان برقراری ارتباط بین دانش‌آموزان با یکدیگر و با معلم
 2. کاهش کیفیت آموزش
 3. عدم امکان مدیریت دانش‌آموز بازیگوش

 

یک دانشجوی خوشحال در کلاس فیزیک
کلاس فیزیک کنکور در شیراز و فراگیری آسان

 

چطور هر دبیر فیزیک را ارزیابی عملکرد کنیم؟

با وجود تعداد زیاد دبیران فیزیک در شیراز انتخاب یک دبیر مناسب برای دانش‌آموزان به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. دانش‌آموزان قبل از انتخاب یک دبیر فیزیک کنکور در شیراز می‌توانند با بررسی نحوه تدریس و ویژگی‌های معلم، او را ارزیابی کنند.

به‌ عنوان مثال مدرسان فیزیک علاوه‌بر داشتن تسلط کافی بر مباحث باید با تکنیک‌های تدریس این درس نیز آشنا شوند تا یادگیری دانش‌آموزان را بهبود ببخشند.

همچنین معلم فیزیک باید از قدرت بیان و انتقال علم به دانش‌آموزان برخوردار باشد و رفتاری بدون تعصب یا بی‌طرفانه نسبت به شاگردان خود داشته باشد. دانش‌آموزان با مشاهده نحوه تدریس معلمان می‌توانند بهتر سخت‌کوشی و مسئولیت‌پذیری آن‌ها را دریابند و راحت‌تر آن‌ها را ارزیابی کنند. همچنین دانش‌آموزان می‌توانند با اطلاع از نظرات دانش‌آموزان سابق هر دبیر و میزان رضایت آن‌ها نسبت به تدریس یک معلم خاص، او را ارزیابی کنند.

 

چرا معمولا قیمت آموزش فیزیک در شهر شیراز متوسط رو به بالا هست؟

قیمت آموزش فیزیک براساس سابقه تدریس دبیر و کیفیت آموزش مطالب فیزیک مشخص می‌شود. اگرچه برخی از دانش‌آموزان قیمت آموزش فیزیک در شهر شیراز را بالا می‌دانند، اما با توجه به بالا بودن کیفیت آموزش می‌توان گفت این قیمت متوسط رو به بالا منصفانه است.

هزینه کلاس کنکور فیزیک در شیراز به فاکتورهای دیگری همچون آموزشگاه کنکور، نوع کلاس انتخابی (خصوصی، گروهی، آنلاین و ..) حجم مطالب مورد نیاز برای یادگیری و … متفاوت خواهد بود. و هر دانش آموز بسته به نیازهای خود مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت و در نهایت هزینه کلاس برای اون تعیین خواهد شد.

 

جمع‌بندی هر آنچه در مورد بهترین دبیر فیزیک در شیراز گفتیم

فیزیک یکی از دروس اختصاصی برای رشته‌های ریاضی و تجربی به‌حساب می‌آید که در کنکور ضریب بالایی دارد. دانش‌آموزان با خواندن این درس می‌توانند به‌طور قابل توجهی رتبه کنکور خود را بهبود ببخشند. تعداد زیادی دبیر فیزیک کنکور در شیراز با برگزاری کلاس‌های تقویتی و کنکور به دانش‌آموزان در یادگیری مطالب این درس کمک می‌کنند. دانش‌آموزان قبل از انتخاب یک معلم مناسب باید او را ارزیابی کنند.

منابع:

 • تجربیات آموزشگاه کنکور الوند
 • بررسی سطح وب
 • مقاله انگلیسی «7 ویژگی یک معلم بزرگ فیزیک چیست؟» از وبسایت wondersofphysics.com